Wczytuję dane...

Spodnie do tańca - co wybrać?

Istnieje wiele sposobów na wyrażanie siebie – ludzie od zarania dziejów robili to poprzez różne formy sztuki takie jak śpiew, poezja czy malarstwo. Natomiast wyłącznie ruch umożliwia nam wykorzystanie całego ciała do przekazania emocji oraz zjednoczenia się z własną fizycznością. Jako sklep oferujący orientalne ubrania sprowadzane z Tajlandii doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak istotny jest wybór odpowiedniego stroju do takich technik, jak tzw. “belly dance” polegający na rytmicznym poruszaniu brzuchem oraz różnych form intuicyjnych. Poniżej przedstawimy powody, dla których szerokie spodnie dostępne w naszej ofercie mogą być elementem ubioru, z pomocą którego stworzysz idealną stylizację na zajęcia poświęcone nauce technik pochodzących z terenów Bliskiego Wschodu!

 

 

Spodnie do tańca brzucha – czy alladynki sprawdzą się do nauki tej techniki?

Zmysłowe ruchy biodrami, biustem i brzuchem to elementy składające się na technikę, której początki sięgają XX wieku. Uważa się, że ma ona arabskie korzenie, gdzie jest nazywana “raqs sharqu”, czyli tańcem orientalnym. Belly dance ma kilkanaście odmian, ale każda z nich opiera się na poruszaniu brzuchem i biodrami w rytm egzotycznej muzyki. Aby móc w pełni komfortowo ćwiczyć tą technikę warto zainwestować w wygodne ubranie. Ponieważ tułów powinien być odsłonięty tak, aby można było dokładnie obserować każdy ruch, to właśnie spodnie do tańca brzucha stanowią najważniejszy element stylizacji. Właśnie dlatego powinny gwarantować wygodę oraz pełną swobodę ruchów. Mogą być one szerokie w kroku - równie pożądaną cechą są szerokie nogawki, które sprawią, że sylwetka będzie wizualnie przypominała kształt klepsydry. Warto wybierać takie spodnie do tańca, które posiadają rozciągliwą gumę nieuciskającą brzucha.

Najlepsze spodnie do tańca intuicyjnego!

Intuicja również może być formą sztuki i wyrażania siebie – aby poruszać się w rytm muzyki wcale nie trzeba przestrzegać określonej choreografii, można po prostu dać się ponieść swojemu ciału i zdać się w pełni na intuicję. Właśnie dlatego wybierając spodnie do tańca intuicyjnego powinieneś stawiać na ubranie, w którym nie będziesz czuć się skrępowany. W tym celu sprawdzą się szerokie spodnie do tańca takie jak alladynki z RajskieTajskie, które są lekkie w noszeniu i dają poczucie wolności podczas poruszania się.